Print

Pytania i odpowiedzi


W tym dziale będziemy publikowali odpowiedzi na Wasze pytania (powtarzające się w mailach lub zadawanych przez telefon). Jeśli nie znajdziecie poniżej interesującej Was informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Postaramy się odpowiedzieć w miarę szybko na wszystkie pytania...

Wysyłka matek

Zamówione matki pszczele wysyłamy w klateczkach transportowych firmy FOLCHRON, za pośrednictwem Poczty Polskiej w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Przesyłki priorytetowe docierają do adresata najczęściej w ciągu doby. Kosztami przesyłki obciążamy zamówienia nie przekraczające wartości 400 PLN. Przesyłki o wartości wyższej wysyłamy na koszt firmy.

Formy płatności

Nie wysyłamy matek za pobraniem. Do przesyłki dołączamy rachunek, który w ciągu 7 dni można uregulować na poczcie, bądź w banku.

Godziny pracy

W sezonie, 15.V - 15.VIII pracujemy od 7.30 do późnych godzin nocnych we wszystkie dni tygodnia. Pszczelarzy chcących osobiście odebrać zamówione matki, prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu.

Usługi inseminacyjne

Wykonujemy usługi inseminacyjne w cenie 15,00 PLN za sztukę. Istnieje możliwość skorzystania z naszych trutni.

Warunki reklamacji matek unasiennionych sztucznie zakupionych w Pasiece Mellifera

Reklamacje uznajemy, gdy:

- Matka padła w transporcie,
- Matka nie rozpoczęła czerwienia w ciągu 14 dni od uwolnienia z klatki,
- Czerw jest nieprawidłowy (garbaty, rozstrzelony).

W wyżej wymienionych przypadkach oczekujemy zwrotu reklamowanej matki.
W sytuacjach innych niż wymienione reklamacja będzie uzależniona od wyników preparacji dostarczonej matki.
Rozpatrzenie reklamacji nastąpi niezwłocznie po zgłoszeniu problemu, a realizacja pozytywnie rozpatrzonej reklamacji nastąpi najpóźniej w ciągu 7 dni.
Pszczelarz decyduje czy w ramach reklamacji chce otrzymać zwrot zapłaty, czy następną matkę.
W przypadku zakończenia produkcji matek w danym sezonie po uzgodnieniu z pszczelarzem następuje przeniesienie reklamacji na sezon następny lub zwrot zapłaty.